Kars Taze Kaşarı 1 kg Blok Kaşar Peyniri 1000 gr

İndirim Oranı : %31 İndirim
Fiyat : ₺155,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺107,03(KDV Dahil)

Kars Kaşarı kategorimizin en kaliteli ürünlerinden olan Kars Taze Kaşarı 1 kg uygun fiyatlarla sipariş vermek için doğru yerdesiniz.

:

Meşhur Kars Kaşarı
Meşhur Kars kaşarı kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmezi olarak sofralarımızda yer alır. Kars kaşarını özel ve vazgeçilmez yapan ise güzel Kars ilimizin yüksek yaylalarında ve doğal ortamında yetişen otlarla beslenen ineklerin sütünden yapılmasıdır. Sadece mevsiminde yetişen bin bir çeşitte ve mis kokulu otların yetiştiği mevsim dönemlerinde yapılan Kars kaşarı peynirinin gravyer peynir olarak da adlandırılması ise tarihten gelen bir nedene dayanmaktadır. 
Savaş zamanında ülkemizin işgal altında olduğu dönemlerde İsviçre’nin Kars ilimize ilk mandırayı kurarak peynir üretimi yapılması nedeni ile de gravyer peynir denilen Kars kaşarının çok uzun işlemler ve zahmetli bir süreçten geçmesi adeta emek kokması peynirin değerini bir kat daha artırmaktadır. Kars taze kaşarı ile eski kaşarı birbirinden ayıran özellik ise eski kaşarın mayalandırılıp uzun süre bekletilmesi ve birçok aşamalardan geçmesinden kaynaklanmaktadır. Her ikisi de oldukça talep görmekte olan tatlar arasında yer almaktadır. Hem taze kaşarlar hem de olgunlaştırılmış kaşarlar oldukça sevilmekte olan peynir türleri arasında başı çekiyor.  


Kars Kaşarının Besin Değeri
Meşhur Kars kaşarı özelliğini Kars’ın yüksek yaylalarında yetişen otları mevsiminde yiyen ineklerin sütünden yapılmasından almaktadır. Doğal ve organik olarak yöre halkının bilgi ve deneyimleriyle ürettiği özel bir lezzet olan Kars kaşarı, özellikle de çocuklarımızın diş ve kemik gelişiminde çok önemli yere sahip kalsiyum deposudur. Meşhur Kars kaşarı, kalsiyum başta olmak üzere demir, karbonhidrat, protein, potasyum ve A vitamini gibi birçok mineral ve vitamini içeriğinde barındırmakta olan bir ürün olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle gelişme çağındaki çocuklar ve kemik güçsüzlüğü gibi sorunlardan şikayetçi olan insanların kesinlikle tüketmesi tavsiye edilmektedir. Çünkü bu sorunları yaşamakta olan insanların, vücut ihtiyaçlarının büyük bir kısmını sağlayabilecek bir besin maddesidir. Ayrıca günümüzde birçok besin maddesinde bulunan ve hayat şartlarımızı kötü bir şekilde etkilemekte olan kanserojen madde içeriği gibi sorunlarla da mücadele etmek zorunda kalmadan, doğallığından tamamen emin olarak, gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz. Ayrıca Kars kaşarı, yüksek besin değerleri ile ön plana çıkıyor ve oldukça besleyici bir ürün. Sabah kahvaltılarına farklı bir lezzet katmak istiyor ve tercihiniz doğallıktan yanaysa Kars kaşarı ürünlerinin kesinlikle denenmesi gerekiyor.   


Kars Yöresel Ürünleri
İnsanların Kars yöresel ürünleri satın alma ve araştırma aşamalarında en çok dikkat ettikleri şeylerin hijyen ve doğallık gibi faktörler olduğu görülmekte çünkü insanlar en çok bu konulardan şüphe duymaktalar. Meşhur Kars kaşarı, tüketicilerin bu tip isteklerini fazlasıyla karşılamakta olan bir peynir türüdür. Marifet peynircilik bünyesinde satışı gerçekleştirilmekte olan ürünlerin tamamı doğal yöntemlerle elde edilmiş ve içeriğinde hiçbir şekilde katkı maddeleri barındırmamaktadır. Ayrıca yöresel ve doğal ürünler piyasada yer alan rakipleri ile karşılaştırıldığında oldukça uygun fiyat etiketlerine sahip olması ile ön plana çıkmaktadır. 

Benzer Ürünler
Etiketler
1 kg, 1 kg Blok, 1 kg Blok Kaşar, 1 kg Blok Kaşar -, 1 kg Blok Kaşar - Kars, 1 kg Blok Kaşar - Kars Taze, 1 kg Blok Kaşar - Kars Taze Kaşarı, 1 kg Blok Kaşar - Kars Taze Kaşarı 1000, 1 kg Blok Kaşar - Kars Taze Kaşarı 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar - Kars Taze Kaşarı gr, 1 kg Blok Kaşar - Kars Taze 1000, 1 kg Blok Kaşar - Kars Taze 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar - Kars Taze gr, 1 kg Blok Kaşar - Kars Kaşarı, 1 kg Blok Kaşar - Kars Kaşarı 1000, 1 kg Blok Kaşar - Kars Kaşarı 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar - Kars Kaşarı gr, 1 kg Blok Kaşar - Kars 1000, 1 kg Blok Kaşar - Kars 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar - Kars gr, 1 kg Blok Kaşar - Taze, 1 kg Blok Kaşar - Taze Kaşarı, 1 kg Blok Kaşar - Taze Kaşarı 1000, 1 kg Blok Kaşar - Taze Kaşarı 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar - Taze Kaşarı gr, 1 kg Blok Kaşar - Taze 1000, 1 kg Blok Kaşar - Taze 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar - Taze gr, 1 kg Blok Kaşar - Kaşarı, 1 kg Blok Kaşar - Kaşarı 1000, 1 kg Blok Kaşar - Kaşarı 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar - Kaşarı gr, 1 kg Blok Kaşar - 1000, 1 kg Blok Kaşar - 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar - gr, 1 kg Blok Kaşar Kars, 1 kg Blok Kaşar Kars Taze, 1 kg Blok Kaşar Kars Taze Kaşarı, 1 kg Blok Kaşar Kars Taze Kaşarı 1000, 1 kg Blok Kaşar Kars Taze Kaşarı 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar Kars Taze Kaşarı gr, 1 kg Blok Kaşar Kars Taze 1000, 1 kg Blok Kaşar Kars Taze 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar Kars Taze gr, 1 kg Blok Kaşar Kars Kaşarı, 1 kg Blok Kaşar Kars Kaşarı 1000, 1 kg Blok Kaşar Kars Kaşarı 1000 gr, 1 kg Blok Kaşar Kars Kaşarı gr, 1 kg Blok Kaşar Kars 1000, 1 kg Blok Kaşar Kars 1000 gr,
Çerez Kullanımı