GENEL:

Satıcı:marifetpeynircilik.com

Şirket Ünvanı: Marifet Şarküteri

Alıcı: marifetpeynircilik.com web sitesi üzerinden alışveriş yapan kişi veya kurumlar

Bu sözleşme ve diğer sözleşmeler kapsamında gerçekleşen bütün alış veriş süreçlerinde Marifetpeynircilik.com - Satıcı olarak isimlendirilecek ürünü sipariş eden kişi veya kurumlar ise Alıcı olarak isimlendirilecektir.

1.marifetpeynircilik.com web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verildiği takdirde, Alıcı ön bilgilendirme formunu, teslimat & iade koşullarını ve mesafeli satış sözleşmesini kabul etmiş sayılır.

2. Satın alınan ürünlerde Ücretsiz Kargo seçeneği belirtilmemiş ise ürün sevkiyat masrafı olan kargo ücretleri alıcılar tarafından ödenecektir.

3. Satın alınan her bir ürün, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydı ile alıcının belirttiği adresteki kişi ve/veya kuruluşa teslim edilir. 

Geri İade Hakkı

4. Alıcı, sözleşme konusu ürünü teslim almadan önce kontrol edecek; ezik, kırık, bozulmuş, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı ürünü kargo şirketinden teslim almamalı. Teslim alınan ürünün hasarsız ve sağlam olduğu kabul edilecektir. Satın alınan ürünler gıda ürünleri olduğundan dolayı pandemi sürecinde kargo firmalarının gecikmesinden kaynaklanan ürünlerin bozulması gibi durumlar ile karşılaşma ihtimaline karşılık teslim alınan ürünler kargo görevlisinden teslim alınmadan önce kontrol edilerek alınmalı ve aksi durumda kargo görevlisinden teslim almayıp tutanak tutulması gereklidir.

5.Tutanağı tutulmayan ürünlerin geri iadesi kabul edilmemektedir. Tutanak tutulmayarak teslim alınan ürünler sağlam olduğu kabul edilecektir.

6. Satıcı’nın öngöremeyeceği mücbir sebepler oluşursa ve bu sebepten dolayı ürün alıcıya teslim süresinde teslim edilemez ise, durum Alıcı’ya bildirilir. Alıcı, siparişin iptalini, ürünün benzeri ile değiştirilmesini veya engel ortadan kalkana dek teslimatın ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi iptal ederse; ödemeyi nakit ile yapmış ise iptalinden itibaren 14 gün içinde kendisine nakden veya havale/eft ile bu ücret ödenir. Alıcı, ödemeyi kredi kartı ile yapmış ise ve iptal ederse, bu iptalden itibaren yine 14 gün içinde ürün bedeli bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır. 

7. Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vesair şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.

Sipariş İptal Etme/Cayma Hakkı:

8. Sipariş ya da siparişte bulunan bir ürün için iptal talebi, ilgili siparişin faturası oluşturuluncaya dek iletebilir. Faturası oluşturulmuş ürün iptal edilemez ancak kargoya verilmemiş ise fiyat oranı denk başka bir ürün ile değişim yapılabilir.

Çerez Kullanımı