erzurum kıtlama şekeri 1 kg

İndirim Oranı : %21 İndirim
Fiyat : ₺47,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺37,15(KDV Dahil)

 

Erzurum’dan uzakta yaşayan ya da çevresinde Erzurum şekeri bulamayan birçok insan Erzurum şekeri sipariş etmek istiyor. Doğudan Organik olarak, tamamen organik ve sağlık standartlarına %100 uygun bir şekilde üretimi gerçekleştirilen Erzurum şekerinin satışını gerçekleştirmekteyiz.

Sipariş vermek için dilerseniz web sitemizi dilerseniz de web sitemiz üzerinde yer alan sipariş hattını kullanabilirsiniz. Ayrıca sipariş hattımızdan web sitemizde yer alan ürünler hakkında daha detaylı bilgiler almanızda mümkün.

 

:

   Erzurum Kıtlama Şekeri

            Çay, ülkemizde yaz ya da kış fark etmeksizin en sık tüketilen içeceklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmıştır. Ülkemizde çay tüketimi, bir içecek tüketiminden çıkışmış kültürel bir unsur haline gelmiştir. Çay, ülkemizde genellikle içerisine şeker eklenerek tüketilmektedir. Erzurum yöresinde de alternatif olarak Erzurum şekeri kullanılıyor. Erzurum yöresinde kullanılan bu çay şekeri kıtlama şekeri ismiyle de anılmaktadır. Çay içmek bu şekilde çok daha lezzetli bir hal almaktadır. Ayrıca bilinenin aksine kıtlama şeker kullanımı yalnızca Erzurum bölgesinde görülmez. Bayburt, Erzincan, Muş, Van, Bingöl, Ağrı ve Kars başta olmak üzere birçok şehirde çay içerken kıtlama şekeri kullanılmaktadır. Erzurum kıtlama şeker özellikle de çayı çok seven kişilerin kesinlikle denemesi gereken bir üründür diyebiliriz.

 Erzurum Kıtlama Şekeri Nasıl Tüketilir?

            Bu konuda insanların aklına en çok takılanlardan birisi de kıtlama şeker nasıl kullanılır sorusu olarak karşımıza çıkıyor. Kıtlama şeker ile çay içmek için öncelikle ağzınıza bir parça kıtlama şeker atmanız ve şekeri dilinizin altına yerleştirmeniz gerekiyor. Ardından çayınızdan bir yudum alabilirsiniz. Sonrasında ise şekeri dilinizin altından çıkarıp ağzınızın içerisinde bir tur attırıp tekrar dilinizin altına alabilirsiniz. Kıtlama şeker ile çay içmek genellikle bu yöntem izlenerek yapılmaktadır.

            Ayrıca buna ek olarak kıtlama şekerin damağa yerleştirilerek kullanıldığı da görülmektedir. Kıtlama şeker, diğer şekerlere göre daha zor eriyen bir şeker türü olduğu için çaydan bir yudum alındığında tamamı erimeyecek, küçük bir kısmı eriyecektir. Bu sayede ağzınıza atacağınız bir kıtlama şeker ile birkaç bardak çay içmeniz mümkündür.

            Erzurum Kıtlama şekerinin çay içerken kullanılmasının en büyük sebeplerinden birisi de daha az şeker tüketilmesini sağlamasıdır. Erzurum şekeri, daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi geç eriyen bir şeker türü olduğu için bir şekerle birkaç bardak çay içilmesi mümkündür. Böylelikle şeker tüketimi bir nebze de olsa kısıtlanmış olur.

Erzurum Kıtlama Şekeri Doğal mı?

            Günümüzde birçok insan günlük rutininde yer verdiği besinlerin doğal yollardan elde edilmiş olmasına özen gösteriyor. Çünkü birçok ürünün imalatında çeşitli katkı maddeleri kullanılıyor ve söz konusu maddelerde insan sağlığına oldukça zararlı. Doğudan Organik olarak satışını gerçekleştirmekte olduğumuz Erzurum kıtlama şekeri tamamen doğal yollardan elde edilmektedir. Üretimin tüm aşamalarında doğal yöntemler kullanılır ve hiçbir şekilde katkı maddesi eklenmez. Doğallık konusunda herhangi bir şüphe duymadan, gönül rahatlığıyla Erzurum kıtlama şekeri satın alabilirsiniz.

Erzurum Şekeri Satın Al

            Erzurum’dan uzakta yaşayan ya da çevresinde Erzurum şekeri bulamayan birçok insan Erzurum şekeri sipariş etmek istiyor. Doğudan Organik olarak, tamamen organik ve sağlık standartlarına %100 uygun bir şekilde üretimi gerçekleştirilen Erzurum şekerinin satışını gerçekleştirmekteyiz.

            Sipariş vermek için dilerseniz web sitemizi dilerseniz de web sitemiz üzerinde yer alan sipariş hattını kullanabilirsiniz. Ayrıca sipariş hattımızdan web sitemizde yer alan ürünler hakkında daha detaylı bilgiler almanızda mümkün. Profesyonel ekibimiz kafanıza takılan tüm soruları en iyi şekilde yanıtlandıracaktır. Ek olarak Doğudan Organik online mağazamızda birçok ürünü de bulmanız mümkün.

            Web sitemiz üzerinden satışa sunduğumuz tüm ürünler doğal yollardan elde edilmiş olup, tamamen organiktir. Uzun yıllardır sektörün en iyileri arasında kabul edilen Doğudan Organik olarak, ilk hedefimiz insanları doğal ürünlerle en iyi şekilde buluşturmak. Satışa sunulan ürünler üretimin tüm aşamalarında gerekli testlerden geçer ve tamamen doğal bir şekilde sofralarınıza ulaşabilir.

            Türkiye’nin her bir köşesinden kıtlama şeker sipariş etmeniz mümkün. Türkiye’nin her iline kargo ile gönderim sağlıyoruz.

Benzer Ürünler
Çerez Kullanımı